Novinky 2023

03.12.2023 – zkoušky MZŘ ve Štěpánově

Poslední kynologickou akcí letošního roku pro nás byly zkoušky ve Štěpánově. Ria (Charisma Radinie) si na nich ještě jednou zopakovala zkoušku BH-VT, abychom měli hodnocení od rozhodčího ČKS, a zkouška se jí moc povedla – dostala nádherných 57 bodů!! Výkon jí trochu kazila její ukecanost, ale na tom už pracujeme.

Kromě Rii skládal zkoušku také Brutík (Brutus AF) s Kristýnkou, a to IBGH1. A také oni úžasně zabodovali, protože dostali fantastických 94 bodů!!! Moc gratulujeme!!!!

25.11.2023 – Javůrkův memoriál v Prostějově

Ria (Charisma Radinie) absolvovala svůj úplně první závod v kategorii IGP1 (bez stop) – a i když bedna z toho nebyla, tak 4. místo také není nejhorší. Poslušnost se nám příliš nepovedla, protože Ria šla místo poslušnosti na obranu, ale obrana byla moc pěkná. Chybu udělala až při doprovodu figuranta, takže nakonec jsme dostaly pěkných 87 bodů.

18.11.2023 – Václavkův stopařský memoriál v Sudkově

Prvního ročníku moc pěkného stopařského Václavkova memoriálu se zúčastnila z naší CH Biba a Brutík. Biba startovala v kategorii FPr3 a bohužel i přes parádní vypracování celé stopy zůstala asi 10 metrů před posledním předmětem stát a to nás stálo cenné body. Takže z toho nakonec bylo 8. místo (83 bodů). Brutíkovi stopa v kategorii FPr1 sice také nevyšla (22 bodů), ale byl to jeho první stopařský závod, takže příště to bude úplně jiné!!!

24. – 29.10.2023 – Mistrovství světa ISPU St. Veit an der Glan (Rakousko)

Ačkoliv letos jsme se nezúčastnili MS s žádnou z našich fen, rozhodně to neznamená, že chovatelská stanice Arx Fortunae na MS nebyla! Naopak českou reprezentaci stopařů tvořili hlavně psi z naší chovatelské stanice, a to:

  • Vladimír Jirkovský + Boris Arx Fortunae (mistr republiky KCHK IFH2 2023)
  • Maruška Lohrerová + Aurelia Arx Fortunae (vicemistr republiky KCHK IFH2 2023)
  • Petr Žižka + Asterix Arx Fortunae (3. místo na MR KCHK IFH2 2023)

A naši republiku reprezentovali více než skvěle!!!

Maruška Lohrerová se s Eliškou (Aurelia AF) staly vicemistry světa ISPU IGP-FH a spolu s Vláďou Jirkovským s Borisem AF také vicemistry světa ISPU IGP-FH družstev!!!!

Petrovi se bohužel nepodařilo stopy dojít, což se občas stává, takový už je život. Asterix je nesmírně talentovaný pes, takže příště se to určitě podaří.

Takže, milá Maruško, Vláďo a Petře, jsem na vás nesmírně pyšná, jste moje hvězdy a hrdinové, nejlepší z nejlepších!!! Moc vám gratuluji a děkuji za úžasnou reprezentaci mé chovatelské stanice, nic lepšího si chovatel nemůže přát!!!!

28.09.2023 – Obranářský speciál ve Štěpánově

Poslední akcí v září byla účast v Obranářském speciálu ve Štěpánově – a zcela nečekaně zde nezávodila žádná z našich fen, ale náš odchov, Brutus AF. Jeho paničce Kristýnce se do závodění moc nechtělo, protože trpí trémou, a tak Brutík startoval se mnou. Byla by škoda tak šikovného psa nepředvést. A Brutík se opravdu snažil a vybojoval fantastické 3. místo!!!

17.09.2023 – Bonitace v Ostravě – Kunčicích

Od září letošního roku máme doma třetí chovnou fenu velkého knírače. Naše Ria (Charisma Radinie) absolvovala výkonnostní bonitaci a byla uchovněna s čistým bonitačním kódem 00/4A/555. Že je Riuška krásná fenka, jsme věděli odjakživa, ale teď to má i černé na bílém.

16.09.2023 – Biba složila zkoušku ZPU-1

Podařilo se nám s Bibou složit další zkoušku podle zkušebního řádu KJ Brno – ZPU-1. A protože je Biba holka šikovná, dostala od pana rozhodčího také krásných 146 bodů ze 150 možných.

12. - 19.08.2023 – Letní výcvikový tábor v Jeseníku

Také letos jsme se zúčastnili výcvikového tábora v Jeseníku. Byl to už náš desátý ročník a bylo to zase fajn setkání se skvělými lidmi. Moc děkujeme!

23. - 25.06.2023 – Mistrovství republiky KCHK 2023 (Přední Kopanina)

V letošním ročníku Mistrovství republiky se výborně předvedla naše Bíba, která startovala hned ve dvou doplňkových závodech. V kategorii IBGH 3 vyhrála za úmorného vedra 1. místo (88 bodů), poté jsem ji hodila do auta a odvezla na stopu, na kterou nastupovala jako první. Protože ale na Bíbu je absolutní spolehnutí, odvedla skvělou práci a z kategorii FPr 3 si odnesla 3.místo (93 bodů). Největší bodovou ztrátu bohužel způsobily nečekané výstřely při vypracování předposledního úseku stopy, na které zareagovala zvednutím hlavy a přerušením práce. Nicméně pro mne je tahle fenka hvězda!

Autory forografií jsou Miroslav Dlouhý, Šárka Salabová a Kristýnka Trnovcová.

17.06.2023 – Oblastní klubová výstava kníračů v Horce n. Moravou

S Riou (Charisma Radinie) jsme absolvovali její první výstavu a vůbec to nebylo špatné – Ria získala vítěze třídy otevřené a ČKŠ. Pěkně běhala a předváděla se, je to zkrátka holka šikovná.

04.06.2023 – Biba složila zkoušku ZOP na 100 bodů!

Zkusili jsme oprášit zkoušky podle KJ Brno a rozjeli se spolu s Kristýnkou s Brutem AF na zkoušky do Jaroměřic. A výsledek se podařil nad očekávání – Biba oslnila pana rozhodčího tak, že dostala plných 100 bodů ze 100!!! Ani Brutík neudělal ostudu, složil zkoušku ZPU1 a chystají se s Kristýnkou na ZPU2. Moc gratulujeme!!!

26. – 28.05.2023 – Výcvikové soustředění kníračů Zbraslav u Brna

Na konci května jsme se zúčastnili výcvikového soustředění s knírači ve Zbraslavi u Brna. Celý víkend proběhl naprosto skvěle – bezva parta, krásné prostředí a nadto dvě složené zkoušky z výkonu!!!

Ria (Charisma Radinie) složila svou první zkoušku v životě BH-VT na krásných 53 bodů (i když na začátku zkoušky si chvíli myslela, že jde na trénink obran, a podle toho ten začátek poslušnosti vypadal).

Bíba (Bibiana AF) si vybojovala krásných 90 bodů na zkoušce UPr3, i když mou vinou přišla o cenné body na dvou aportech. Nicméně obě jsou holky šikovné.

Moc děkuji za skvělý víkend organizátorům, trenérům i figurantům – Veronice Staniové, Táně Štefkové, Andree Zítkové, Adamovi Hudečkovi, Radkovi Parolkovi a celé zbraslavské partě fajn lidí!!!

29.04.2023 – MČR kníračů - stopařů Záměl a fenomenální úspěch naší CHS!!!

Letošní Mistrovství České republiky kníračů – stopařů se neslo ve znamení doslova a do písmene naší chovatelské stanice. Skvělou akci zorganizoval se svými kolegy majitel našeho Asterixe AF, Petr Žižka. A nejen že se ujal organizování této akce, ale také nastoupil se svým Rikym do nejvyšší mistrovské kategorie IFH2. Dalšími reprezentanty naší CHS v této kategorii byla ještě Maruška Lohrerová + Aurelia AF a Vladimír Jirkovský + Boris AF.

V kategorii FPr3 pak startoval Aleš Křepela s Ajaxem AF a já s Bíbou.

A přihlášená byla také Kristýnka Trnovcová s Brutem AF, která ale bohužel kvůli nemoci synka nemohla nakonec přijet.

Takže 5 startujících psů z naší chovatelské stanice a všech 5 na bedně!!!!

V kategorii FPr3:

  • Aleš Křepela + Ajax Arx Fortunae – 1. místo
  • Hana Konrádová + Bibiana Arx Fortunae – 2. místo

Ajax s Alešem odvedli naprosto úžasnou práci, ta stopa vážně neměla chybu a Aleš vystupoval jako zkušený profesionál – moc děkuji, Aleši!

Naše Bíba mi udělala také velkou radost – bohužel jsme si vytáhly Černého Petra a musely jít náhradní stopu (což znamená odvést psa z původní stopy, vrátit ho zpátky do auta bez odměny a čekat na náhradní stopu další dvě hodiny) a Bíba to zvládla naprosto perfektně, odstopovala jako by se nic nestalo. Ona je opravdu taková moje Slečna Dokonalá. Díky Alešovi máme i video její stopy.

V kategorii IFH2:

  • Vladimír Jirkovský + Boris Arx Fortunae – 1. místo
  • Marie Lohrerová + Aurelia Arx Fortunae – 2. místo
  • Petr Žižka + Asterix Arx Fortunae – 3. místo

Naprosto fenomenální úspěch potomků naší Dorinky (Andory pro Marii) – tři psi ze dvou vrhů po dvou různých otcích a tak skvělí stopaři!!! A navíc jediní tři psi ze startujících v této kategorii, kteří splnili limit zkoušky! Moc vám všem gratuluji, Vláďo, Maruško a Petře, jste jednoduše skvělí a mně plesalo srdce, když jsem vás viděla stát na stupních vítězů!!! Moc děkuji!!!

25.02.2023 – Zimní závod družstev v ZKO Uničov

První závod letošního roku, který jsme s Bibou absolvovaly, byl Zimní závod družstev v naší domovské ZKO. Družstvo jsme utvořily s naší kamarádkou Radkou Mačákovou a její malinou Ejsou – holky bojovaly v obraně a my s Bíbou v poslušnosti. A protože se obě psiny fakt snažily, bylo z toho krásné 2. místo. Bíba nastupovala kvůli hárání na plac jako úplně poslední a udělala opravdu excelentní tečku za celým závodem – paní rozhodčí Skalická jí udělila nádherných 98 bodů!

A nesmím zapomenout za vzornou reprezentaci naší CHS poděkovat také Kristýnce s Brutusem AF a Alešovi s Ajaxem AF, kteří závodili v kategorii ZM! I když oba hafani měli smůlu a diskvalifikovali se každý ve svém oddílu (alespoň si nemohli závidět), přesto si zaslouží obdiv a velké poděkování. Příští vítězství už bude jejich!

PF 2023

Holky z chovatelské stanice Arx Fortunae přejí štěstí, zdraví a spoustu lásky do nového roku 2023!!!