Novinky 2023

23. - 25.06.2023 – Mistrovství republiky KCHK 2023 (Přední Kopanina)

V letošním ročníku Mistrovství republiky se výborně předvedla naše Bíba, která startovala hned ve dvou doplňkových závodech. V kategorii IBGH 3 vyhrála za úmorného vedra 1. místo (88 bodů), poté jsem ji hodila do auta a odvezla na stopu, na kterou nastupovala jako první. Protože ale na Bíbu je absolutní spolehnutí, odvedla skvělou práci a z kategorii FPr 3 si odnesla 3.místo (93 bodů). Největší bodovou ztrátu bohužel způsobily nečekané výstřely při vypracování předposledního úseku stopy, na které zareagovala zvednutím hlavy a přerušením práce. Nicméně pro mne je tahle fenka hvězda!

Autory forografií jsou Miroslav Dlouhý, Šárka Salabová a Kristýnka Trnovcová.

17.06.2023 – Oblastní klubová výstava kníračů v Horce n. Moravou

S Riou (Charisma Radinie) jsme absolvovali její první výstavu a vůbec to nebylo špatné – Ria získala vítěze třídy otevřené a ČKŠ. Pěkně běhala a předváděla se, je to zkrátka holka šikovná.

04.06.2023 – Biba složila zkoušku ZOP na 100 bodů!

Zkusili jsme oprášit zkoušky podle KJ Brno a rozjeli se spolu s Kristýnkou s Brutem AF na zkoušky do Jaroměřic. A výsledek se podařil nad očekávání – Biba oslnila pana rozhodčího tak, že dostala plných 100 bodů ze 100!!! Ani Brutík neudělal ostudu, složil zkoušku ZPU1 a chystají se s Kristýnkou na ZPU2. Moc gratulujeme!!!

26. – 28.05.2023 – Výcvikové soustředění kníračů Zbraslav u Brna

Na konci května jsme se zúčastnili výcvikového soustředění s knírači ve Zbraslavi u Brna. Celý víkend proběhl naprosto skvěle – bezva parta, krásné prostředí a nadto dvě složené zkoušky z výkonu!!!

Ria (Charisma Radinie) složila svou první zkoušku v životě BH-VT na krásných 53 bodů (i když na začátku zkoušky si chvíli myslela, že jde na trénink obran, a podle toho ten začátek poslušnosti vypadal).

Bíba (Bibiana AF) si vybojovala krásných 90 bodů na zkoušce UPr3, i když mou vinou přišla o cenné body na dvou aportech. Nicméně obě jsou holky šikovné.

Moc děkuji za skvělý víkend organizátorům, trenérům i figurantům – Veronice Staniové, Táně Štefkové, Andree Zítkové, Adamovi Hudečkovi, Radkovi Parolkovi a celé zbraslavské partě fajn lidí!!!

29.04.2023 – MČR kníračů - stopařů Záměl a fenomenální úspěch naší CHS!!!

Letošní Mistrovství České republiky kníračů – stopařů se neslo ve znamení doslova a do písmene naší chovatelské stanice. Skvělou akci zorganizoval se svými kolegy majitel našeho Asterixe AF, Petr Žižka. A nejen že se ujal organizování této akce, ale také nastoupil se svým Rikym do nejvyšší mistrovské kategorie IFH2. Dalšími reprezentanty naší CHS v této kategorii byla ještě Maruška Lohrerová + Aurelia AF a Vladimír Jirkovský + Boris AF.

V kategorii FPr3 pak startoval Aleš Křepela s Ajaxem AF a já s Bíbou.

A přihlášená byla také Kristýnka Trnovcová s Brutem AF, která ale bohužel kvůli nemoci synka nemohla nakonec přijet.

Takže 5 startujících psů z naší chovatelské stanice a všech 5 na bedně!!!!

V kategorii FPr3:

  • Aleš Křepela + Ajax Arx Fortunae – 1. místo
  • Hana Konrádová + Bibiana Arx Fortunae – 2. místo

Ajax s Alešem odvedli naprosto úžasnou práci, ta stopa vážně neměla chybu a Aleš vystupoval jako zkušený profesionál – moc děkuji, Aleši!

Naše Bíba mi udělala také velkou radost – bohužel jsme si vytáhly Černého Petra a musely jít náhradní stopu (což znamená odvést psa z původní stopy, vrátit ho zpátky do auta bez odměny a čekat na náhradní stopu další dvě hodiny) a Bíba to zvládla naprosto perfektně, odstopovala jako by se nic nestalo. Ona je opravdu taková moje Slečna Dokonalá. Díky Alešovi máme i video její stopy.

V kategorii IFH2:

  • Vladimír Jirkovský + Boris Arx Fortunae – 1. místo
  • Marie Lohrerová + Aurelia Arx Fortunae – 2. místo
  • Petr Žižka + Asterix Arx Fortunae – 3. místo

Naprosto fenomenální úspěch potomků naší Dorinky (Andory pro Marii) – tři psi ze dvou vrhů po dvou různých otcích a tak skvělí stopaři!!! A navíc jediní tři psi ze startujících v této kategorii, kteří splnili limit zkoušky! Moc vám všem gratuluji, Vláďo, Maruško a Petře, jste jednoduše skvělí a mně plesalo srdce, když jsem vás viděla stát na stupních vítězů!!! Moc děkuji!!!

25.02.2023 – Zimní závod družstev v ZKO Uničov

První závod letošního roku, který jsme s Bibou absolvovaly, byl Zimní závod družstev v naší domovské ZKO. Družstvo jsme utvořily s naší kamarádkou Radkou Mačákovou a její malinou Ejsou – holky bojovaly v obraně a my s Bíbou v poslušnosti. A protože se obě psiny fakt snažily, bylo z toho krásné 2. místo. Bíba nastupovala kvůli hárání na plac jako úplně poslední a udělala opravdu excelentní tečku za celým závodem – paní rozhodčí Skalická jí udělila nádherných 98 bodů!

A nesmím zapomenout za vzornou reprezentaci naší CHS poděkovat také Kristýnce s Brutusem AF a Alešovi s Ajaxem AF, kteří závodili v kategorii ZM! I když oba hafani měli smůlu a diskvalifikovali se každý ve svém oddílu (alespoň si nemohli závidět), přesto si zaslouží obdiv a velké poděkování. Příští vítězství už bude jejich!

PF 2023

Holky z chovatelské stanice Arx Fortunae přejí štěstí, zdraví a spoustu lásky do nového roku 2023!!!