Štěňata

POSLEDNÍ PEJSEK K ODBĚRU!!!

Boris Arx Fortunae

Boris je temperamentní a hodně kontaktní pejsek s krásnou hlavou, výbornou stavbou těla, pěkným úhlením a krátkým čtvercovým formátem. Ideální na sport, výstavy nebo jako rodinný pes.

Vrh B se narodil 17.04.2018.

4 kluci + 5 holčiček

Podívejte" se na aktuální fotografie a videa.

PŘIJÍMÁME REZERVACE NA ŠTĚŇATA.

Otec štěňat

MAIGRET RADINIE

Working-dog: https://www.working-dog.com/dogs-details/2565963/Maigret%20Radinie

Osobní stránky: https://kniracipracovni.webnode.cz/maigret-radinie/

Otec: Bodo v. Hexenwald

Matka: Alice v. Hexenwald

Bonitační kód: 00/5A/5-55

HD 0/0 ED 0/0

Výstavy: "Junior champion CZ", 2x ČKŠ-J, 3x CAJC, 1x ISPU-J, 3x BOJ, 2x BIS, 2x CACIB, 2x BOB, 3x BOS, 5x ČKŠ, 2x CAC CZ, 2x CAC SR, 1x CACA, 1x ISPU, 3x OKV (Regional Club Winner), "Champion CZ"

Zkoušky: ZM, ZVV1, BH, FPr 1, Upr 1, IPO1, IPO2, IPO3

Závody: 2017

 • MČR IPO CACT (84/83/80 – 36.místo, nejmladší účastník, jediný VK)
 • MR KCHK IPO3 (80/90/86 – 4.místo)
 • 26. MS ISPU IPO3 (86/82/87 – 24.místo)

Maigret je mladý, teprve čtyřletý pes krásného exteriéru s naprosto neuvěřitelnou sportovní kariérou, která potvrzuje jeho vynikající kvality, pro které jsme si ho vybrali jako tatínka našeho vrhu B.

V loňském roce startoval jako tříletý na dvou republikových mistrovstvích a také na Mistrovství světa kníračů v Horní Bříze v kategorii IPO3 vedle podstatně starších a zkušenějších psů a rozhodně se v konkurenci jako nováček neztratil! Před sebou má nepochybně velkolepou sportovní budoucnost. Dle slov své majitelky je velmi chtivý a nadšený do práce, trénink je pro něj nejvyšší odměnou. Tyto vlastnosti předává i svým potomkům, jak potvrzují majitelé jeho štěňat.

Další Maigretovou cennou devizou je skvělá vyrovnaná a přátelská povaha bez stopy nervozity nebo agrese. Maigret žije se svými majiteli v bytě, chodí s nimi do práce, je nekonfliktní k lidem a ostatním psům, což u pracovních psů nebývá až tak pravidlem.

Pokud se týká exteriéru, Maigret má velmi elegantní stavbu těla, krásnou dlouhou hlavu, kvalitní srst. Bonitací prošel s čistým bonitačním kódem. Pro nás bylo zejména důležité, že má výsledek vyšetření na dysplazii kyčlí a loktů 0/0.

Takže v tuto chvíli pevně věříme, že se nám v polovině dubna narodí úžasná maigreťátka se super povahami a krásou svých rodičů.

Matka štěňat

ANDORA PRO MARII

Více informací o naší fence najdete zde: ANDORA PRO MARII.

PODMÍNKY ODCHOVU, REZERVACE A PRODEJE ŠTĚŇAT

Narození štěňátek v naší chovatelské stanici je pro nás výjimečná událost, protože naším prvotním záměrem není chov kníračů, ale výcvik a sportování s našimi psy, které nás moc baví. Mateřství se do pracovního života naší fenky začleňuje velmi těžko, a proto také intenzivní chovatelskou činnost neplánujeme.

Chtěli bychom, aby naše štěňátka dostala do vínku tu nejlepší kombinaci pevného zdraví, skvělé povahy, pracovních vloh a pěkného exteriéru a tomuto cíli jsme podřídili také výběr otce štěňátek.

Štěňata v naší chovatelské stanici vyrůstají v rodině, jsou součástí naší domácnosti. Dostávají naši maximální pozornost a péči. Důraz klademe zejména na socializaci a budování vazby na člověka. Samozřejmostí je návyk na denní provoz v domě, štěňata jsou po porodu nejprve umístěna i s maminkou v obývacím pokoji a později postupně zvykána také na pobyt venku na zahradě. Mají možnost se seznámit s malými dětmi, domácími zvířaty, dalšími psy. Mazlící a hrací návštěvy jsou u nás vítané.

Rezervace

Pokud máte zájem o štěně právě z naší chovatelské stanice, je ideální si štěně rezervovat.

Kontaktujte nás prosím mailem na arxfortunae@seznam.cz nebo telefonicky na čísle +420 774 080 515.

V každém případě budeme chtít vědět něco o vás jako budoucí rodině našeho štěňátka, o vašich cílech, záměrech a důvodech, proč si štěně pořizujete (jako rodinného kamaráda, pro sport, na výstavy…), o vašich předchozích zkušenostech se psy a s knírači zvlášť. Důvodem takového lustrování není naše chorobná zvědavost a podezíravost, ale snaha najít pro vás mezi štěňaty ideálního parťáka. Každé štěně je trochu jiné a žádný zodpovědný chovatel nechce zažít situaci, kdy mu nespokojený vystresovaný majitel vrací vystresované štěně, jehož temperament nedokáže zvládnout.

S budoucím majitelem se dohodneme na návštěvě v naší chovatelské stanici a výběru vhodného štěněte – podmínkou závazné rezervace je uzavření smlouvy o smlouvě budoucí (o prodeji a koupi štěněte) a složení zálohy. Takto má budoucí majitel zaručeno, že „jeho“ štěně nebude nabídnuto jinému zájemci, ale čeká jen a jen na něj.

Prodej

Štěňátko od nás může odejít nejdříve ve věku 7 týdnů (doporučujeme ale odebrat štěně spíše později – snadněji si pak v novém domově zvyká a méně teskní).

Každý nový majitel si štěně přebírá osobně v naší chovatelské stanici (při exportu do zahraničí se podmínky sjednávají individuálně).

Štěňátko, které od nás odchází, bude zkontrolováno poradcem chovu a veterinárním lékařem, bude zdravé, čilé a sebevědomé, čisté a upravené a zvyklé na své jméno.

Majitel obdrží kupní smlouvu a doplatí zbytek kupní ceny. V kupní ceně štěněte jsou v naší chovatelské stanici standardně zahrnuty:

 • průkaz původu vystavený plemennou knihou (majitel obdrží v den odběru nebo mu bude zaslán poštou);
 • čip, kterým je štěně nezaměnitelně označeno;
 • pet passport vystavený ošetřujícím veterinárním lékařem;
 • odčervení / očkování;
 • balíček na cestu do nového domova včetně krmiva na několik prvních dnů;
 • brožurka se základními informacemi o štěňátku a péči o něj;
 • DVD s fotografiemi štěněte;
 • dvě úpravy srsti v naší CHS zdarma.

Každý nový majitel našeho štěňátka se stává jaksi automaticky členem naší psí velkorodiny. Vnímáme svoji zodpovědnost za nový život, který jsme přivedli na svět, a proto jsme připraveni novým majitelům kdykoliv v nouzi pomoci – přijetím štěněte zpět, zajištěním péče o něj nebo sehnáním náhradní rodiny. Vlastnictví psa je závazek na mnoho let, kdy se může stát prakticky cokoliv. Chtěli bychom, aby noví majitelé našich štěňátek měli jistotu, že je nenecháme na holičkách, že se na nás vždy mohou obrátit s žádostí o radu nebo o pomoc. Potěší nás, když se z nových majitelů stanou naši přátelé. A bude pro nás největší odměnou, když budou žít s hafanem od nás spokojený, šťastný a dlouhý život.