Novinky 2021

06.11.2021 – Biba složila zkoušku IGP 1

Po měsících tréninků a příprav složila Biba svoji první třísetbodovou zkoušku IGP 1 s výsledkem 93/98/84 bodů! Je to moje skvělá holčička!

27.10. – 31.10.2021 – Mistrovství světa ISPU IGP-FH ve Werlaburgdorfu, Německo

V letošním roce hájily barvy českého týmu na MS stopařů ISPU hned dvě závodnice z naší stáje – Andora pro Marii a její dcera Aurelia Arx Fortunae!!!! A i přes spoustu strastiplných peripetií, nekorektní postup pořadatelů či dokonce přímé porušování MZŘ při samotném mistrovství obě holčičky dokázaly vybojovat skvělé umístění – Eliška (Aurelia AF) 9.místo a její máma Dora 12.místo. Obě navíc stanuly na stupních vítězů jako členky bronzového družstva ČR (spolu s Hanibalem Barkas Radinie Heleny Glaänznerové).

Moc děkuji Marušce Lohrerové za skvělou přípravu Elišky a přeji oběma holkám tu nejlepší stopařskou budoucnost!!!!

15. – 17.10.2021 – podzimní výcvikový víkend s Pavlem Markuskem

Skvělý výcvikový víkend jsme strávili před odjezdem na Mistrovství světa s naším trenérem Pavlem Markuskem a partou skvělých lidí. Bylo to bezva a moc všem děkujeme!!!!

19.06.2021 – Biba složila stopařskou zkoušku IFH-V

Biba složila další stopařskou zkoušku, i když tentokrát s nevalným bodovým ziskem – pouhých 85 bodů. Bohužel udělala na stopě dvě zásadní chyby – jednak přešla první předmět a naopak za lomem falešně značila, což jsou docela velké bodové ztráty. Ale příště bude určitě výsledek lepší!

11.09.2021 – XXIV. ročník Lukovského poháru

Do Lukovského poháru byla v kategorii IFH2 přihlášená Dora – a Dora přijela, viděla a zvítězila!!!!

A udělala mi obrovskou radost, protože zvítězila v silné konkurenci 8 kvalitních psů za velmi tvrdých podmínek – startovala 30 minut po poledni na přímém slunci, kdy teplota byla nějakých 27°C, terén suchá holá hlína s občasnými fousy obilí a k nášlapu jsme musely ujít polem půl kilometru. Stopy byly našlapány opravdu poctivě, klobouk dolů před kladeči i rozhodčí, kteří se na slunci pražili celý den a nachodili neuvěřitelné kilometry!!!

Dora sice byla na konci stopy unavená, ale ne vyčerpaná, neudělala žádnou větší chybu. Šla s chutí a její práce byla ohodnocena rozhodčí Petrou Rohlenovou krásnými 94 body. Jsem na svoji úžasnou fenku velmi hrdá!!!!

03. – 05.09.2021 – Mistrovství republiky KCHK

Na letošním Mistrovství republiky kníračů poprvé reprezentovala naši CHS juniorka Bíba, pro kterou se jednalo o první závody v životě. A Bíba se předvedla více než skvěle – zvítězila v obou speciálních závodech ZZO1 i FPr3!!!!

V sobotní závodě ZZO1 vyhrála Bíba sice jen o prsa (se ziskem 91 bodů se dostala jen o jediný bod před druhou fenou v pořadí), ale vzhledem k tomu, že jsme na závod trénovaly jen nějakých 14 dní, tak je to skvělý výsledek.

Zato na stopě Bíba získala úžasných 98 bodů, pracovala naprosto precizně a s plným nasazením, což pan rozhodčí velmi ocenil a dal Bíbě opravdu krásné body. Navíc skvěle se umístili i sourozenci Bíby – na druhém místě Asterix AF s 90 body a na třetím místě Aurelia AF s 88 body. Asterix se navíc dostal na bednu i ve speciálním závodě SPr3 – získal skvělé 3. místo!!! Moc děkujeme majitelům našich odchovů za tak úžasnou propagaci našich štěňat – velmi si toho vážíme!!!!!

Mistrovství ČR ve výkonu kníračů 2021, Ostrava (PDF)

14. – 21.08.2021 – letní výcvikový tábor v Jeseníku

Jako každý rok jsme i letos strávili úžasný týden s partou skvělých lidí a naším trenérem Pavlem Markuskem v Jeseníku. Bylo to skvělé a moc všem děkujeme!!!!

30.07.2021 – máme nové kníračí miminko!

Na konci července jsme si dovezli novou kníračí holčičku Charismu z chovatelské stanice Radinie. Je to polosestra naší Biby a jinak naprosto úžasné miminko. Moc děkujeme paní chovatelce Heleně Glänznerové (autorce portrétů štěňat) a také Alici Zelinkové, majitelce tatínka našich holek!!!!

19.06.2021 – Club Show in Horka nad Moravou

Na OKV v Horce byly přihlášené obě naše fenky a obě si odnesly pěkné hodnocení – Biba v otevřené třídě V2, res. ČKŠ a Dora zvítězila ve třídě veteránů a navíc získala i titul Nejkrásnější veterán výstavy!!!!

05.06.2021 – OKV Frýdlant nad Ostravicí

Konečně jsme mohli přihlásit Bibu na její první klubovou výstavu v dospělácké třídě. Naše holčička získala ve třídě otevřené v těžké konkurenci ocenění V2, res. ČKŠ!

23.05.2021 – Biba složila další stopařskou zkoušku FPr3

Na poslední chvíli jsem se rozhodla podat přihlášku ke zkoušce FPr3, protože Biba měla moc pěkné tréninkové stopy a byla by škoda to nezkusit. Takže máme složenou zkoušku FPr3 na skvělých 98 bodů!!! Biba je zkrátka naše hvězda!

A druhou velikou radost nám přinesla naše Elinka (Aurelia AF) s Maruškou, které složily druhou zkoušku IFH2 a tímto se také nominovaly do reprezentace na MS ISPU IGP-FH 2021. Marušce moooooc gratulujeme!!!!

15.05.2021 – máme splněnou bonitaci!!!

Biba byla na bonitaci v Brně zařazena do chovu s krásným bonitačním kódem 00/5A/6 a poznámkou „pěkná fena“. Ještě zbývá absolvovat výstavu, ale to snad letos doženeme.

01.05.2021 – Mistrovství MSKS stopařů v Klokočově

Účast na Mistrovství MSKS stopařů byla jako už vícekrát akcí „na poslední chvíli“. Původně jsem jen chtěla jet podpořit našeho Asterixe AF s Petrem Žižkou (který nakonec nestartoval), ale pak jsem se přihlásila s Dorou a bylo z toho krásné třetí místo s 91 body a titulem CACT. Tímto má Dora splněnu nominaci na MS ISPU IGP-FH 2021.

24.04.2021 – první složená zkouška letošního roku

Naše Biba složila svoji v pořadí druhou stopařskou zkoušku – a to FPr2 na krásných 97 bodů!!!

PF 2021

Všechno dobré v novém roce 2021 přeje smečka ze Střelic!!!