Novinky 2022

24. – 26.06.2022 – Mistrovství republiky KCHK IGP3 a IFH2

Letošního Mistrovství republiky KCHK se zúčastnila jak Dora (pro kterou byla účast na MR podmínkou reprezentace na MS ISPU), tak její dcera Biba v kategorii IGP1.

Stopařské MR se konalo v pátek 24.06.2022 za naprosto extrémních teplotních podmínek, kdy teplota přesahovala 30°C. Stopy byly položené zkušenými kladeči pod vedením pana Antonína Tejce na vyprahlých loukách okolo Roudnice nad Labem. Stopy posuzoval pan Miroslav Ryneš, který Dořinu práci na stopě hodně chválil, líbil se mu její styl i soustředěnost. Bohužel Dora stopu nedokončila z důvodu sejití na ostrém lomu, kde sice ztracenou stopu poctivě vyhledávala, ale bohužel se kvůli větru orientovala na opačnou stranu, než byla stopa položena, a tak jsme se nakonec od stopy vzdálily více než na délku vodítka. I přes nedokončení stopy jsem na Dořinu práci pyšná, protože pracovala opravdu pěkně a až do ostráku bez jakýchkoliv chyb. Přestože byly podmínky tak extrémní, nebyla ani nijak vyčerpaná, a to se jedná o desetiletou fenku, která svou kondicí strčí do kapsy mnohem mladší zvířata!!!

Bibě se na MR také dařilo. V upršenou sobotu předvedla ze čtyř startujících nejlepší poslušnost (87 bodů) a podařilo se nám jakž takž zvládnout i obranu, která je její nejslabší disciplínou – dostala od rozhodčího pana Nedvěda vydřených 77 bodů. Za nedělního vlhkého a mlhavého rána pak na nepříliš pěkném terénu vybojovala 93 bodů na stopě a tím se dostala mezi první tři na bednu!!! Je to moje statečná úžasná holčička. Cením si její pracovitosti a hlavně stability ve výkonnosti, protože vždycky pracuje s nasazením a snahou mi vyhovět a udělat radost. Je to po mámě opravdová srdcařka.

Chtěla bych také vyzdvihnout skvělou organizaci celé akce, obětavou práci všech organizátorů v čele s holkami Zelinkovými a Sylvou Damm Husákovou i vynikající catering Restaurace U Drahušky – bylo to báječné MR, určitě je laťka nastavena pořádně vysoko! Autorkou nádherných fotografií je Iveta Pejšová.

21.05.2022 – Celostátní klubová výstava kníračů v Brně – Králově Poli

Na celostátní klubové výstavě v Brně se nám opravdu dařilo!!! Zúčastnili se jí sourozenci Biba i její bráška Brutus a oba vyhráli svoji třídu a získali titul CAC a ČKŠ. Brutus zvítězil ve třídě otevřené v konkurenci 4 psů!!!

Moc gratuluji majitelce Brutíka Kristýnce k takovému krásnému úspěchu a děkuji za vynikající reprezentaci naší CHS!!!

06. – 08.05.2022 – Soustředění kníračů v Ostravici

V květnu se uskutečnilo pod taktovkou hlavní výcvikářky KCHK Veroniky Staniové víkendové soustředění kníračů, kterého se zúčastnila Biba i naše dorostenka Ria. I když počasí bylo dost uplakané, obě holky si potrénovaly se skvělými trenérkami a figuranty a Biba navíc trochu nečekaně složila zkoušku UPr1 na krásných 93 bodů. Děkujeme za vydařený víkend všem organizátorům!!!

23. – 24.04.2022 – Stopařský přebor v Novém Malíně

Letos poprvé reprezentovala naši CHS na Stopařském přeboru v Malíně naše mladší fenka Biba. A prošla si opravdovým křestem ohněm. Závodní stopy vůbec nebyly jednoduché (stáří 3 hodiny, těžký terén) a konkurence obrovská – Biba soupeřila s mnohem staršími a zkušenějšími psy, přijela spousta závodníků, kteří se účastní MR i MS. První den byla stopa opravdu těžká, položená za rosy na tvrdé hlíně s řídkým osením, do kterého vzápětí začalo svítit sluníčko. Předměty jsme sice našly všechny tři, ale za sledování stopy byly velké ztráty, takže celkově „jen“ 59 bodů. Druhý den byla stopa položená na lepším terénu (tráva), ale bohužel jsme přešly jeden ze dvou předmětů, což znamenalo ztrátu 10 bodů a celkově 77 bodů získaných. Stačilo to sice jen na 12.místo, ale za námi zůstali i psi, kteří stopu vůbec nedokončili a patří mezi stopařskou elitu. Zkrátka stopy jsou tak trochu magie a na výsledek se nedá nikdy dopředu moc sázet. Ale Biba se s tím poprala skvěle a za mne je vítězkou moje holčička!!!!

Na 10.místě skončila i Bibina starší sestra Aurelia – majitelce Marušce MOC GRATULUJEME a DĚKUJEME ZA REPREZENTACI!!!

03.04.2022 - Dora splnila zkoušku IFH2

Dora absolvovala svoji první letošní kvalifikační zkoušku IFH2 na hlíně s výborným výsledkem 90 bodů (rozhodčí J.Tichý). A počasí se jako vždy u zkoušek vyvedlo – teplota nad bodem mrazu, silný vítr. Ale Dorinka šla moc pěkně a snažila se.

A navíc naše holčička z vrhu A Aurelia AF splnila zkoušku IGP-FH a má zajištěnou kvalifikaci na MS ISPU!!! Moc gratulujeme majitelce Marušce Lohrerové!!!!

PF 2022

Chovatelská stanice Arx Fortunae přeje všem přátelům a známým šťastný, spokojený a úspěšný nový rok 2022!!!