Novinky 2015

17.11.2015 – Máme složenou zkoušku FH2!!

Tak se nám povedla pěkná tečka za letošní zkouškovou sezónou! Navzdory nevlídnému deštivému počasí si Dorka s tříhodinovou stopou poradila docela pěkně a i přes hodně přísné hodnocení paní rozhodčí si ze zkoušky odnesla slušných 90 bodů. Mám velkou radost, protože to byl takový můj tajný cíl – aby případná Dorčina štěňátka měla v rodokmenu zapsanou u maminky tuhle vrcholovou zkoušku. A moc děkuji své skvělé fence za to, že má se mnou svatou trpělivost a je ochotná vyhovět mým trenérsko-chovatelským nárokům.

28.10.2015 – Memoriál Josefa Václavského ve Štěpánově

Na klubovém závodě jsme soutěžily pouze v poslušnosti UPr1, protože jsem vzhledem k nedávné špatné zkušenosti na obraně chtěla nechat Dorku trochu vydechnout. Poslušnost se nám docela povedla – i když se na mě Dorča začala plně koncentrovat až po prvním obratu. Zato naprosto skvělé byly aporty a jediné hrubá chyba psa v podstatě přišla až na vysílačce (zalehnutí na druhý povel – budeme na tom muset zapracovat!!). Takže po přísném zhodnocení pana rozhodčího z toho bylo nakonec 91 bodů a první místo!

17.10.2015 – máme složenou zkoušku IPO1!!!

Tahle velká životní zkouška nám vyšla tak půl:půl. A opět mojí chybou. Začaly jsme skvěle s vynikajícím bodovým hodnocením na stopě i na poslušnosti. Bohužel při nástupu na obranu mě Dorča táhla tak vehementně, že mi podrazila nohy a já se přes ni natáhla jak dlouhá ta široká. A bohužel jsem neudržela pusu na zámek, takže chudinka fenka byla v jediném momentu málem přizabitá a ještě k tomu seřvaná paničkou. Takže se doslova sesypala a obrana vypadala podle toho – nástupy do jednotlivých částí obrany sice rychlé a akční, ale potom nervózní zákusy, předčasné pouštění a přiřazování k noze, zkrátka děs běs. Sice celkové hodnocení VD (271 bodů), ale s výsledkem jsem spokojená nebyla, protože vím, že Dorka umí kousat úplně jinak. Mrzelo mě to hlavně kvůli ní. Ale budou další příležitosti a určitě jsme neřekly poslední slovo ...

19.9.2015 – OKV Úvalno

Na Klubovou výstavu v Úvalně jsem přihlásila Dorku opět do pracovní třídy a podařilo se nám nejen získat vítěze třídy a ČKŠ, ale Dorča vyhrála i Oblastního vítěze a v boji se svým bratrem Avatarem vybojovala titul Nejhezčího velkého knírače výstavy!!! Prostě úžasný úspěch, když vedle sebe jako nejlepší pes a fena plemene stojí dva sourozenci. Moc děkuji chovatelce Marušce Lohrerové za tak skvělou a krásnou holčičku!

12.9.2015 – Lukovský pohár

Lukovský pohár byl pro nás stopařskou premiérou v kategorii FH2, kde jsme startovaly poprvé v životě. Na závodě jsem si chtěla hlavně ověřit, jestli je Dorka na tuto kategorii připravená a jak je schopná tak těžkou stopu zvládnout.

Celkem nás startovalo v kategorii FH2 11 závodníků. Na stopu jsme nastupovaly hned jako druhé v pořadí. Bylo docela chladno, foukal vítr, ale terén byla nádherná jetelina ideální výšky. Dorka šla od začátku krásně soustředěně, jen ve druhé půli stopy začala trochu zrychlovat (což dělává, když má už hodně nasumováno) a pracovat trochu suverénněji a tím nedbaleji. Což nás stálo nějaký ten bodík na dvou lomech. Ale výsledek byl přesto excelentní – 94 bodů!! Před nás se dostala pouze o jediný bodík devítiletá fenka NO.

Souhrnem – veliká radost, jen škoda že závod nebyl se zápisem zkoušky! Moc děkujeme organizátorům!

29.8. - 30.8.2015 – Mistrovství republiky KCHK

Letos se Dorka poprvé zúčastnila Mistrovství republiky. Vzhledem k rozpracované přípravě na zkoušku IPO1 jsme startovaly raději pouze ve stopařském závodě FPr3. Terén byl velmi pěkný – jetelina ideální výšky, lehce pofukovalo, jen toho sluníčka mohlo být méně. Celkem nás závodilo v této kategorii osm a Dorce se povedla pěkná stopa za 95 bodů, takže z toho bylo třetí místo. Ale vzhledem k tomu, že se před nás dostaly pouze dvě starší a podstatně zkušenější feny a to obě s pouhým jednobodovým rozdílem, žádná ostuda.

Výsledky kateborie Fpr3 (rozhodčí Břetislav Ťujík):

  1. Marie Lohrerová + Derika Apovery (97 bodů)
  2. Michaela Pencáková + Borgia Lucrezia Gabricio (96 bodů)
  3. Hana Konrádová + Andora pro Marii (95 bodů)

15.8. - 23.8.2015 – Tábor v Jeseníku

Tábor s Pavlem Markuskem byl letos stejně jako v předchozích letech naprosto skvělý! Ani počasí příliš nezlobilo, terény na stopy skvělé, výborná parta a velký kus práce za námi. Co víc si přát?

27.6.2015 – vystoupení pro děti v Řídeči

Spolu s Maruškou a Lenkou a našimi psími holkami jsme připravily vystoupení na Dětském dni v Řídeči. Až na nepříjemné vedro (a jednoho skoroskalpovaného organizátora) se akce vydařila. Hafindy byly centrem pozornosti, děti je neustále oplácávaly, krmily, povelovaly a proháněly házením balonků. Takže domů jsme odjížděly s unavenými, překrmenými a šťastnými psy. Ani netuším, komu poděkovat za moc krásné fotky na:

http://obecridec.rajce.idnes.cz/Detsky_den_aneb_vitani_letnich_prazdnin_2015

20.6.2015 – Celostátní klubová výstava Horka n.M.

Dorinka se předvedla na celostátní klubové výstavě opět ve třídě pracovní, kde dostala od rozhodčí paní Jablońské krásný posudek, další titul ČKŠ a navíc i CAC a ISPU certifikát. Za krásné fotky z výstavy moc děkujeme naší kamarádce Nikče Běhalové!

(P.S. Ani tuto neděli jsme po výstavě nezahálely a odpoledne vyrazily s Maruškou Lohrerovou na stopy. A trénink se moc povedl.)

3.5.2015 – složena zkouška ZPS1

V neděli po výstavě ve Dvoře Králové (k čemu by taky jinak byly neděle) jsem se rozhodla pro rychlou akci a vyrazily jsme s Dorinkou do ZKO Vikýřovice na zkoušku ZPS1. Posuzovala opět paní rozhodčí Skalická a podařilo se nám napsat 181 bodů. Stopa se mi sice moc nelíbila hlavně kvůli opakovanému ověřování, ale na druhou stranu byla položená na louce, která je promenádní trasou pro celou obec. Takže přes stopu přešlo minimálně pět lidí a psovi těžko co vyčítat. Na poslušnosti jsme žádnou větší chybu neudělaly, ale celkově se nějaká ta ztráta bodů přece jen nastřádala. Zkoušku nicméně máme!!!

2.5.2015 – OKV Dvůr Králové n.L.

Na klubové výstavě ve Dvoře Králové se Dorinka předvedla ve třídě pracovní, kde vyhrála titul ČKŠ. Dostala od paní rozhodčí krásný posudek, vytknuta jí byla pouze hodně krátká srst. Jenže jak to udělat se psem, který lítá celou zimu venku na zahradě (podotýkám, že z vlastní vůle)? Letos jsem nechávala zimní srst obzvlášť dlouho, pořád jsem se bála, aby Dorce po otrimování nebyla zima. Takže zkrátka srst ani moc dorůst nemohla. Ale to nic nemění na tom, že Dóďa je moc krásná psina.

24.–26.4.2015 – Stopařský přebor Nový Malín

Na Stopařský přebor v Novém Malíně jsem se moc těšila, ale bohužel okolnosti byly proti nám. Několik dní před startem začala Dorka průjmovat a v sobotu už na tom byla tak špatně, že nedokázala na stopě pracovat bez nutkavého opakovaného venčení. Takže jsem její práci ukončila hned po prvním předmětu a mazala s ní přímo z Malína na veterinu. Dorka dostala injekci amoxicilinu a celé odpoledne strávila zalezlá v pelíšku. Naštěstí se po druhé injekci začalo vše obracet k lepšímu a enteritidu se nám podařilo zastavit. Sice škoda ztraceného závodu, ale zdraví psa je nad všechny medaile.

Zato naše kamarádka Maruška Lohrerová a Dorinčina maminka Derika Apovery slavily obrovský úspěch, protože vyhrály kategorii B!!! GRATULUJEME!!!!

V kategorii B úspěšně startovala i naše další kamarádka Lenka s fenkou NO Zirou Moravia Go-Ha. Holky, jsme rády, že vás máme!!!

18.–19.4.2015 – II. Wiosenne zawody Kalsk (Polsko)

V dubnu jsme podnikly s Maruškou Lohrerovou a oběma čubinkami velkou zahraniční výpravu na stopařské závody do Polska. Maruška startovala s Derikou v nejvyšší kategorii IPO-FH a my s Dorinkou poprvé v kategorii FH1.

Počasí nám sice moc nepřálo (bylo totálně sucho a fučelo), ale přesto se náš první zahraniční start proměnil v Dorčin fenomenální úspěch!! Dorka v konkurenci 8 psů vyhrála a nechala za sebou i mnohem starší a zkušenější psy!! Úspěchu si cením o to víc, že na podobném terénu jsme nikdy v životě netrénovaly (písek a prach jako na Sahaře a do něj vítr) a ještě jsme startovaly téměř v pravé poledne. Moc jsem si vzhledem k obtížnosti terénu nevěřila, ale Dorinka mi svým naprosto suverénním projevem úplně vyrazila dech. Od nášlapu vyrazila velmi soustředěně, celou dobu intenzivně pracovala, vzorně označila všechny předměty a všechny lomy až na jeden v protivětru vystřihla jak z praku. Nakonec z toho byla složená zkouška a krásných 95 bodů (a to měl polský rozhodčí Jacek Lewkowicz hodně přísné oko). Úžasný pocit!!!

Marušce Lohrerové a Derče se bohužel tolik nedařilo, nicméně přesto vybojovaly 3. místo v nejvyšší katogorii IPO-FH.

Moc děkuji za pomoc a morální podporu svému kamarádovi a trenérovi Pavlovi Markuskovi a jeho přítelkyni Kasie Godlewské za krásné fotky!!!

11.4.2015 – složena zkouška UPr1

Letošní výcvikovou sezónu jsme s Dorkou zahájily úspěšným složením zkoušky UPr1, kterou paní rozhodčí Skalická ocenila 90 body. Poslušnost byla pěkná, chyby můžu přičíst pouze na své triko (ostatně chyby vždycky dělá jen psovod). Nejvíc mrzí ztráta 5 bodů na odložení do sedu, kdy po mé chybě zůstala Dorka stát. Ale jinak s první letošní zkouškou velká spokojenost.