Novinky 2016

30.12.2016 – děkujeme našim dětičkám za krásné zimní fotky a vánoční přání!!!

Ares Arx Fortunae

Asterix Arx Fortunae

9.12.2016 – máme nového člena rodiny – fenku velkého fawn pudla Nugetu

Nugeta je takový živý vánoční dárek do naší smečky – bude kamarádkou a společnicí pro Doru, aby jí nebylo samotné smutno, klaunem pro společné blbnutí s dětmi a novým plnohodnotným parťákem do práce pro mne. Vypadá to, že velmi rychle mezi nás zapadne...

3.12.2016 – dostali jsme fotky od Arguse z výletu do Německa (a návštěvy u táty Jacka)!!!

19. – 20.11.2016 – Grand Prix Opola (Polsko) a složená zkouška IPO-FH!!!

Měli jsme úžasnou příležitost zúčastnit se velkého stopařského klání u našich sousedů, poprvé v prestižní kategorii IPO-FH a Dora obstála na výbornou!!! V konkurenci devíti startujících jsme obsadily krásné 5.místo s bodovým ziskem 187 bodů (95/92)! Navíc v sobotu za naprosto extrémního počasí, kdy do stopy po celou dobu od nakladení intenzivně lilo, a k tomu velmi těžká písčitá půda, kterou jsme měly možnost vyzkoušet již vloni v Kalsku. Dora si skutečně pořádně mákla. Oba rozhodčí u ní vysoko oceňovali především perfektně vypracované lomy, ty byly naprosto ukázkové bez jediného zaváhání a bez jediné chyby. Jsem na svoji fenku moc pyšná!!

9.11.2016 – nové fotky od Rikyho (Asterix Arx Fortunae)

Dostali jsme moc pěkné fotografie od Rikyho, který roste jako z vody!

3.11.2016 – přišel pozdrav z Anglie od našeho Arýska (Aramis Arx Fortunae)

Moc děkujeme za krásné fotografie od Aryho a jeho rodiny!!!

30.10.2016 – podzimní pozdrav posílá Pinky (Apolonia Arx Fortunae) a její olomoucká smečka

Moc děkujeme!!

22.10.2016 – Stopařský závod Holešov

V sobotu jsme se s Dorkou zúčastnily Stopařského závodu v Holešově v kategorii FPr3. Za docela pěkného podzimního počasí (a neúčasti významného soupeře) se nám podařilo vybojovat 1. místo! Stopy v této kategorii a navíc za ideálního počasí už jsou pro Doru až příliš lehké, takže se moc nepřetrhla, a proto i bodové ohodnocení nebylo nijak závratné (94 bodů). Závod byl ale jako vždy skvěle zorganizovaný a já musím moc poděkovat všem úžasným lidem z Holešova, kteří ještě pořád mají chuť udělat něco pro druhé.

2.10.2016 – pozdravy z Rakouska posílá Argus

Argus nám poslal nové informace a fotky ze svého zahraničního působiště. Má se výborně, roste jako o závod (už má nějakých 62 cm v kohoutku) a jeho srst se mění na pravou tvrdou kníračí. Roste z něj zkrátka velký fešák!

30.9.2016 – Ares s Monikou pilně trénují

28.9.2016 – Memoriál Josefa Václavského ve Štěpánově

Ve volný sváteční den jsme zajely s Dorkou navštívit kamarády a známé v ZKO Štěpánov a při té příležitosti si i lehce zazávodit. Vzhledem ke změně výcvikového programu z IPO na mondioring startovala Dorka v jediné trochu vyhovující kategorii UPr1. Nekladly jsme si žádné vyšší cíle, šly jsme se jen pobavit a užít si závodní atmosféry. Předvedená poslušnost podle toho i vcelku vypadala – dostaly jsme ostudných 86 bodů. Nicméně ostatní na tom zjevně byli ještě hůř, neboť v konečném hodnocení jsme nejen vyhrály naši kategorii, ale získaly i cenu za nejlepší poslušnost závodu!!! A to už byla opravdová haluz.

27.9.2016 – přišly nové fotky od Attiho (Atticus Arx Fortunae)

Dostali jsme krásné nové fotky od Attiho!!

25.9.2016 – pozdravy z nového domova posílá Riky (Asterix Arx Fortunae)

Dostali jsme spoustu krásných fotografií od našeho milovaného Asterixe, který žije se svým pánečkem Petrem a svou novou rodinou ve východních Čechách.

12.9.2016 – Lukovský pohár 2016

Po půlroční mateřské pauze jsme se letos zúčastnily s Dorkou prvního závodu - Lukovského poháru v kategorii FH2. Za nepříznivých podmínek (horký slunečný den a rozpálené pole bez kousku stínu) a na nepříliš příjemném terénu (suchá hrudovatá hlína místy zpestřená řepkou) se nám podařilo vybojovat stejně jako vloni krásné 2. místo! Díky ztrátě jednoho předmětu jsme dostaly za těchto opravdu extrémních povětrnostních podmínek „pouze“ 94 bodů. Moc děkuji své úžasné hafině za statečné srdce a snahu dojít do cíle. A taky gratuluji soupeřům k obdivuhodným podaným výkonům!

2.9.2016 – přišel pozdrav od Toníčka z Děčína (Achilleus Arx Fortunae)

Toníček poslal spoustu krásných fotek a plno nových informací. Úspěšně dokončil psí školku (s červeným diplomem!) a teď z něj bude prvňáček – začíná chodit do psí školy. Držíme palce a přejeme samé jedničky!

30.8.2016 – posílá pozdrav z nového domova Ary (Aramis Arx Fortunae)

Arýsek žije se svými majiteli v daleké Anglii. Má psího parťáka na společné lumpárny a vyrůstá z něj veselý, sebevědomý a učenlivý pejsek. Už brzy půjde do první třídy v psí školce. Tak hodně štěstí, Arýsku!

30.8.2016 – odešlo z domova poslední štěňátko Asterix

Od dnešního rána je u nás neuvěřitelně smutno – všechny dětičky se rozletěly do světa, nakonec i pejsek Asterix našel svého páníčka a odjel s ním do východních Čech.

Pevně doufám, že se všechna naše milovaná štěňátka mají a budou mít báječně, a přeji jim i jejich novým rodinám spoustu krásných společných chvil. Nikdy na vás nezapomenu, zlatíčka moje, a vždycky vás budu nesmírně milovat!

28.8.2016 – přišly úžasné nové fotografie od Areska (Ares Arx Fortunae)

Ares se svou majitelkou Monikou pilně trénují, ať je horko nebo zima, jak se na správné sportovce patří. Děkujeme Monice za úžasné fotky z tréninku!

20. - 27.8.2016 – jsme strávili úžasný týden na výcvikovém táboře v Jeseníku

Báječně strávený týden s partou skvělých lidí a jejich úžasně šikovných hafanů! Moc děkuji obětavým pořadatelům v čele s Jarkou, trenérovi Pavlovi a oběma fotografkám Kaškám za pěkné vzpomínky a pořádný kus dobře odvedené práce.

16.8.2016 – odjela ke své nové rodině Lucinka (Aemilia Arx Fortunae)

Pro Lucinku si přijela až z Německa její nová rodina - Heymannovi. Lucinka sice první dva dny v novém domově smutnila, stýskalo se jí hlavně po bráškovi Asterixovi, ale nakonec se uklidnila a užívá si svou roli nejmladšího benjamínka ve velké rodině. Má dokonce svůj blog!

31.7.2016 – dostali jsme fotografie a video od našeho zahraničního zpravodaje Arguse

Z našeho Arguska se stal cizí státní příslušník – žije se svou novou rodinou v Rakousku kousek od Vídně. Protože je kluk šikovná a ve světě se neztratí, zvládl rychle cizí jazyk i pravidla zahraniční etikety (hlavně jak vycházet s kočičími starousedlíky).

22.7.2016 – spoustu pozdravů z Olomouce posílá Pinky (Apolonia Arx Fortunae)

Slečna Oranžová alias Apolonia alias Pinky alias Divoška žije v Olomouci. Až na menší neshody ohledně použitelnosti zakrslého králíka k tréninku loveckých technik si s novou rodinou báječně rozumí.

20.7.2016 – fotografie z nového domova posílá také Ájík (Ajax Arx Fortunae)

Ajax se odstěhoval do nového domova jen kousek dál na sever do Opavy. Stal se členem početné a druhově pestré rodiny, takže má kromě dětí také spoustu nových zvířecích kamarádů.

17.7.2016 – spoustu pozdravů z nového domova posílá Achilleus Arx Fortunae alias Toníček

Achilleus Antonius žije se svými novými rodiči na druhém konci republiky v Děčíně a je jejich opečovávaným miláčkem.

11.7.2016 – Umíme plavat!

Tak dnes došlo k odhalení nečekaného rodinného tajemství. Patrně se někde mezi předky musela mihnout vydra, protože jak si jinak vysvětlit to úžasné plavecké nadání, které prokázala naše 10-týdenní štěňata hned při prvním setkání s vodou?

10.7.2016 – Pozdravy a fotografie z nového domova nám posílá Atti (Atticus Arx Fortunae)!

Atti, ačkoliv byl nejmenší štěňátko z vrhu, odcházel jako první a je to moc statečný kluk. Se svou paničkou a novými psími kamarády si užívá spoustu legrace a každým dnem roste do větší a větší krásy. Bude z něj elegán.

6.7.2016 - Pozdravy a fotografie ze svého nového domova posílá také Aresek (Ares Arx Fortunae)!

Ares odešel opravdu daleko - žije se svou paničkou Monikou v Německu a připravuje se na dráhu závodníka. A jde mu to vážně skvěle!

Odkazy na galerie

Galerie: Ares 03.07.16

Galerie: Ares Unterordnung 06.07.16

3.7.2016 – Pozdravy a fotografie z nového domova nám posílá Aurinka (Aurelia Arx Fortunae)!

Má se se svou paničkou skvěle a každý den objevuje spoustu nového. Moc děkujeme za fotky Lucince a Marušce!

4.7.2016 - Posíláme pozdravy z výletu!!

Každý den vyrážíme s mámou na výlet a moc se nám to líbí - hlavně bláto a kaluže, ve kterých se dá báječně čvachtat, příkopy, do kterých se dá skvěle padat, taky schovávačky v obilí, ujíždějící cyklisté, pištící děti a tak.... Prostě skvělá zábava!!!

23.6.2016 - Máme nový sestřih a také nové fotoportréty!!

10.5.2016 - Nové portréty a video!!

29.5.2016 - Oslavili jsme 4 týdny!!


23.5.2016 - Máme 3 týdny!

Portréty

Galerie fotografií ze zahrady:

http://arxfortunae.rajce.idnes.cz/Litter_A/

Video našich mimísků:

15.04.2016 - Portréty 14-denních miminek

Už koukáme a snažíme se chodit!

10.04.2016 - Chodíme ven!

Štěňata se byla poprvé podívat do velkého světa a ochutnat jeho vůně a barvy...

29.04.2016 – MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!

V noci z 28. na 29. dubna se nám narodil náš první, úžasný vrh A. Porod proběhl velmi rychle, bez jakýchkoliv komplikací, Dorinka vše samostatně a zcela zkušeně zvládla, jako by rodila každý týden. Je z ní vzorná maminka, miminka krásně opečovává, hlídá si je, kojí a stará se o jejich blaho.

Miminka jsou nádherná, zdravá a velmi čilá od první vteřiny na světě, kam svůj příchod ohlásila nazlobeným vřískotem. Nemuseli jsme řešit žádné porodní ani poporodní komplikace. I ten nejmenší chlapeček je stejný bojovník jako jeho větší sourozenci, pokud jde o mlíčko a nejlepší místo u mámy.

Tak ať se vám na světě líbí, miláčkové moji!!

31.3.2016 - máme potvrzenou březost!!

Návštěva veterinární ordinace přinesla trochu šokující zjištění - Dorka je opravdu březí, ale očekávaná velikost vrhu je kolem 10 - 12 štěňat, což je pěkné nadělení! Tak hlavně aby to naše budoucí maminka dobře zvládla!

1.3.2016 – Máme nakryto!!

První březnový den jsme s Dorkou absolvovali dlouhatánskou cestu za vybraným německým ženichem, ale stálo to za to. Na konci cesty nás čekal úžasný psí krasavec, fešák v nejlepších letech, nikoho lepšího jsme si pro Dorinku nemohli přát.

Jack je nádherný, kompaktní pes se silnou kostrou a mohutnou ušlechtilou hlavou, krásně úhlený, s perfektní hrubou srstí syté černé barvy. A k tomu všemu ještě skvělá povaha - klidný, vyrovnaný, přátelský, výborně ovladatelný, bezproblémový a perfektně kontaktní pes. Navíc se složenými vrcholovými zkouškami IPO3 a FH2! Po prodělaném úrazu přední nohy už bohužel nemůže závodit, protože nesmí skákat překážky, takže jeho závodní kariéra musela být předčasně ukončena. Dnes se tedy s majitelkou věnují hlavně stopám.

Jack absolvoval povinná zdravotní vyšetření s výsledkem HD A1, ED 0/0. Majitelka jej navíc znovu nechala rentgenovat v 5 letech s výsledkem HD 0/0, což je naprosto skvělé.

Takže pokud vše dobře dopadne, měli bychom mít za dva měsíce (moc doufám) doma smečku malých džekísků.