Novinky 2014

16.11.2014 – složená zkouška FPr3!!

Poslední naší složenou zkouškou letošního podzimu se stala FPr3. Tímto máme základní stopařské zkoušky splněné a postupujeme do vyšší ligy. Už se moc těším!!! Hlavně, aby nám přálo zdraví a taky trocha toho štěstí se sejde.

25.10.2014 – KJ Brno – složená zkouška ZPU2!!

Na první trojoddílovou zkoušku jsme jely opět na cizí cvičák, pro změnu do Zlína. Z výsledku zkoušky jsem nakonec byla trochu zklamaná, všechno dopadlo přesně opačně, než jsem předpokládala. Stopa byla naprosto příšerná (ale jen pro mne, rozhodčímu se rychlé tempo líbilo), Dorka ji celou v podstatě odklusala. Poslušnost se mi naopak docela líbila, i když jsme moc bodů nepobraly (87). Cviky, které trénujeme na IPO, byly velmi pěkné (třeba vysílačka byla vysloveně excelentní), minusové body jsme nasbíraly na ostatních cvicích a taky na aportu, který jsem hodila mimo osu překážky a byla LENIVÁ (3x podtrženo!!!) si požádat o opravu. Samozřejmě že mi pes překážku směrem zpátky oběhl. ALE – bylo vidět, jak se Dorka při obíhání překážky zarazila, protože pochopila, že něco je špatně, a chvíli váhala, jak se na překážku vrátit. Což oceňuji. Na obranách jsem neměla pochyb, že obíhačky budou excelentní (ztráta 3 bodů za snahu hned od první zástěny fičet k figurantovi) a pouštěčky bez problémů (byly na hranici druhého povelu). Jó a pak se má člověk na něco spolehnout. Ale zkoušku MÁME! Od teď může Dorka do třídy pracovní, má velký pracovní certifikát.

27.9.2014 – Stopařský závod Holešov

V našem prvním stopařském závodu jsme startovaly (také poprvé) v kategorii FPr2. Dorinka předvedla v konkurenci 7 psů na její úroveň slušnou stopu (umí ještě i lepší ), kterou pan rozhodčí Matula ocenil rovnými 100 body!!! JE TO NAŠE PRVNÍ STOVKA!!! Tímto moje úžasná holčička taky složila první zkoušku podzimní sezóny!

13.7.2014 – pokračujeme ve zkouškách KJ Brno – máme ZPU1!!

Abychom si splnily tajný cíl alespoň tří složených jarních zkoušek, rozjely jsme se na zkoušku ZPU1 do Kroměříže. Sice nejprve trochu infarktová záležitost, protože pořadatel měl problém zajistit plochu na stopu, ale nakonec se podařilo. Stopa byla položená na nepříliš hezké louce se zbytky starého sena, ale Dorinka ji přesto vyšila úplně excelentně. Pan rozhodčí nám sice vytkl na jeho vkus pomalejší tempo (97 b.), ale to jsem já naopak zase ocenila, protože Dorča stopu vypracovala s excelentní koncentrací od nášlapu až do konce. Poslušnost v cizím prostředí byla také moc pěkná (48 bodíků), chybu jsem udělala já, když jsem místo odnesení aportu na stojan odložila činku na plochu a Dorča pak měla zmatek v tom, jak souvisí přeskok překážky s činkou umístěnou kdesi za zády. Zkrátka lenost se nevyplácí!!!

8.6.2014 – složily jsme zkoušku ZOP!!

První ze zkoušek KJ Brno se nám podařilo složit na plný počet bodů!!!!! Panu rozhodčímu se Dorinka moc líbila, ale musím přiznat, že ve společné části poslušnosti už trochu ztrácela koncentraci. Na její obranu je ale nutné říct, že cviky ve skupině absolvovala de facto dvakrát, dělala totiž ještě i doplňkového psa ve skupince, která skládala ZPU1.

10.5.2014 – složena zkouška FPr1!!

Máme složenou první stopařskou zkoušku!! a první zkoušku tohoto jara vůbec. Vzhledem k termínu už ale byl terén hodně špatný, obilí moc vysoké a proto se mi také Dorčin výkon nijak nelíbil, i když bodově nebyl až tak špatný (94 bodů – co by za to jiný dal ). Ale na nižším osení by šla určitě daleko lépe. Tohle nebyl ani její standardní výkon .

květen 2014 – Jeseník – tréninkový víkend s Pavlem Markuskem

V květnu jsme opět vyrazily potrénovat k Pavlovi. Sešla se stejná stará parta, bylo báječně a ještě jsme si intenzivně potrénovaly.

březen 2014 – první tréninkový víkend v Jeseníku

Na první tréninkový víkend s Pavlem Markuskem jsme vyrazily hned v březnu. Zase se sešla skvělá parta lidí a moc šikovní hafáci. A protože i my s Dorinkou jsme přes zimu pilně trénovaly, vůbec to nebylo špatné. Mám z holky radost, je to moje šikulka. Děkuji za nádherné fotky Soňce Březinové – tady je pár ukázek:

5.1.2014 – Hanácká národní výstava Brno

22.–23.2.2014 – DUO CACIB Brno

V jakési nekontrolované předvánoční euforii jsem přihlásila Dorku hned na dvě velké prestižní výstavy. A ono to nádherně vyšlo!!! Nejen že jsme si s Maruškou udělaly hezký výlet, ale podařilo se nám získat i úžasné tituly CAC, res.CACIB a Národní vítěz!!!