Novinky 2019

24. – 27.10.2019 – Dora vybojovala 3. místo na Mistrovství světa ISPU IGP-FH, Tapiószentmárton, Maďarsko!!!

Dorinka při svém druhém startu na MS ISPU IGP-FH opět prokázala, že patří do nejužší kníračí stopařské špičky, a obsadila nádherné 3.místo se ztrátou pouhých 4 bodů na mistra světa!!! Navíc bodovala pro české družstvo, které se umístilo rovněž na 3.místě.

Pro zajímavost trochu statistiky: z celkového počtu 23 startujících pouze 8 závodníků dosáhlo na limit zkoušky. Na stupních vítězů bylo opravdu těsno – mistr světa 191 bodů, vicemistr 188 bodů, Dora 187 bodů. Terény pro stopy byly velmi náročné především kvůli svému charakteru – tráva byla nízká vyschlá ostřice na prašné hlíně, osení byla prašná písčitá půda s občasnými fousy obilí. Terén, na kterém asi nikdo ze startujících závodníků nikdy netrénoval. A v poledne na slunci teplota 27°C.

O to víc si cením výkonu své fenulky, která se moc snažila! Je prostě úžasná!! A také chci poděkovat za podporu našemu MHL týmu – skvělým holkám, jejichž přátelství si velice vážím.

12.10.2019 – první závodní úspěch našeho chlapečka Brutíka

Brutík (Brutus Arx Fortunae) se svou paničkou Kristýnkou běželi svůj první caniscrossový závod CaniKosíř 2019 a na trati dlouhé 4km s převýšením 100m skvěle zabodovali!!!

Moc gratulujeme k takovému úspěchu – jste jedničky!!!

28.09.2019 – Memoriál Josefa Václavského ve Štěpánově

Na letošním Memoriálu Josefa Václavského ve Štěpánově měla naše chovatelská stanice hned dva zástupce.

Maruška Lohrerová s Eliškou (Aurelia Arx Fortunae) vyhrály stopařskou kategorii FPr1 a Verunka Vrzalíková s Attim (Atticus Arx Fortunae) se umístili na 3.místě v kategorii IGP1.

Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!!!

30.08. - 01.09.2019 - Mistrovství republiky KCHK

Atticus Arx Fortunae - 3.místo v kategorii IGP1!!!!!

Moc děkujeme Verunce Vrzalíkové za reprezentaci naší chovatelské stanice a úžasný úspěch v prvním oficiálním závodě, který s Attim absolvovali!!!

Dále moc děkujeme Petrovi Žižkovi s Asterixem Arx Fortunae, kteří obsadili skvělé 3.místo v kategorii FPr3 a statečně zabojovali i v kategorii SPr1!!!

07.08.2019 – máme první vyhodnocení RTG u vrhu B

Dnes přišel výsledek vyhodnocení rentgenů naší Bíby (Bibiana Arx Fortunae) s výsledkem HD 0/0 a ED 0/0. Skvělá zpráva!!!

29.06.– 06.07.2019 – LVT Esadera Písek

Díky skvělým kamarádkám Alici a Erice Zelinkovým jsme strávily s kníračími holčičkami báječný týden mezi báječnými lidmi na výcvikovém táboře. Velké poděkování patří také figurantovi Vojtovi Filipovi!

16.06.2019 - Atti (Atticus Arx Fortunae) složil zkoušku ZM

Moc gratulujeme Attiho paničce Verunce i šikovnému Attíkovi!!!

15.06.2019 - OKV Horka n. M.

Biba absolvovala svoji první výstavu a zvítězila ve třídě mladých!!!

12.05.2019 - IHA Wieselburg (Rakousko)

Velký den naší chovatelské stanice! Belinda Arx Fortunae vyhrála na výstavě nejen třídu mladých, ale získala i titul BOB!!!

Moc gratulujeme šťastným majitelům Vereně a Wernerovi Bokor!!!!

12.05.2019 - Elinka (Aurelia Arx Fortunae) složila zkoušku FPr2

Moc gratulujeme Marušce Lohrerové!!

11.05.2019 - dostali jsme fotky od Aríska z Anglie

29.04.2019 – vrh A slaví své třetí narozeniny!!!

Naše štěňátka z vrhu A dnes mají neuvěřitelné tři roky!!! Ještě moc a moc šťastných a spokojených dní přejeme Attinkovi, Areskovi, Arískovi, Argusovi, Ájovi, Atreiovi, Toníčkovi, Rikkymu, Pinky, Elince a Lucince!!!

27. - 28.04.2019 – stopařský přebor v Novém Malíně

Letošního přeboru v Novém Malíně se zúčastnila celá naše početná kníračí rodina – v kategorii A Elinka (Aurelia Arx Fortunae) a v kategorii B Dora, její máma Derika a brácha Avatar. Nakonec se ale úplně nejvíc dařilo nejmladší člence výpravy. Elinka vybojovala nádherné 2. místo! Moc gratulujeme šikovné holčičce!!!

My jsme s Dorou obsadily místo šesté hlavně díky dvěma neoznačeným předmětům, které nás v konečném součtu stály 15 ztracených bodů. Ale každý den nemusí být posvícení.

20.04.2019 – Dora se stala mistryní republiky kníračů – stopařů 2019!!!

V sobotu naše úžasná fenka Dora zvítězila na Mistrovství republiky kníračů – stopařů KCHK 2019!!! Navzdory velmi teplému počasí a těžkému terénu (suchá hlína s řídkou jařinou) dokázala Dorinka na opravdu poctivě našlapané stopě získat 83 bodů. Měla obrovskou vůli dojít i přesto, že na konci stopy už byla hodně vyčerpaná.

Jediným dalším psem, který dokázal splnit limit zkoušky, byla maminka naší Dory, Derika Apovery Marušky Lohrerové, která vybojovala skvělé druhé místo za svou dcerou!!! Moc gratulujeme!!! Je vidět, že jablko nepadá daleko od stromu.

A třetí místo pro změnu obsadil Dořin bratr Avatar pro Marii Zdenky Stránské, i když bohužel s nesplněným limitem zkoušky. Přesto bojoval jako lev a Zdence Stránské moc gratulujeme!!!

A aby úspěchů nebylo málo, Dořina dcera Elinka (Aurelia Arx Fortunae) zvítězila ve vloženém stopařském závodě v kategorii FPr1!!! Moc gratulujeme naší úžasné holčičce i její majitelce Marušce Lohrerové!!!

17.04.2019 – vrh B oslavil své první narozeniny!!!

Moc gratulujeme našim miminkům z B vrhu k jejich významnému výročí – z Bíby, Borinky, Bely, Betynky, Beli, Brutíka, Bruna, Boríska a Beníka vyrostli velcí úžasní hafani, už to dávno nejsou žádná miminka. Přejeme vám, milovaní fousáčci, moc krásný a skvělý život vedle vašich lidských parťáků.

31.03.2019 – Riky (Asterix Arx Fortunae) složil zkoušku FPr3

Moc gratulujeme k tak skvělému úspěchu Rikymu i jeho majiteli Petru Žižkovi!!!

22. - 24.03.2019 – víkendový trénink s Pavlem Markuskem v Jeseníku

První letošní a navíc skvěle vydařený tréninkový víkend s Pavlem, protože Bíba moc pěkně pracovala a udělala mi velikou radost (snad po mámě podědila víc než jen postroj).

08.03.2019 – slavnostní ocenění české reprezentace 2017/2018

Vzhledem ke skvělým úspěchům české kynologické reprezentace v letech 2017/2018 na světových mistrovstvích napříč všemi plemeny se rozhodl Český kynologický svaz uspořádat pro reprezentanty slavnostní večer s předáním čestných ocenění. A aby toho nebylo málo, reportáž z celého slavnostního večera přinesl i časopis Pes přítel člověka.

Je mi velkou ctí, že jsem se mohla tohoto setkání nejúspěšnějších reprezentantů zúčastnit, i když největší zásluhu na ocenění má naše skvělá holčička Andora pro Marii, která získala na Mistrovství světa ISPU IPO-FH 2017 v jednotlivcích 4. místo a také bodovala pro české družstvo, které získalo vítězný titul mistrů světa!!!